Zaloguj sie

Wpływ medycyny prenatalnej na skuteczna diagnostykę chorób nienarodzonych dzieci.

Prof. Oluyinka O. Olutoye - fragment wywiadu przeprowadzony podczas 2 międzynarodowej konferencji "Profilaktyka zdrowotna medycyną przyszłości" „ Po porodzie często okazuje się, że nastąpiło juz wiele zmian i teraz trzeba się z nimi zmierzyć. Pełne rozumienie tego jak rozwija się dziecko pozwala uświadomić sobie, że pewne zaburzenia pojawiają się już przed narodzinami. Gdyby można było wówczas coś zmienić być może wynik byłby inny.

Zaloguj sie

Problemy żywieniowe u dzieci

Prof. Alan Silverman - fragment wywiadu przeprowadzony podczas 3 międzynarodowej konferencji "Profilaktyka zdrowotna medycyną przyszłości" „Zaburzenia karmienia to przypadłość występująca u małych dzieci. Takie dzieci mają trudności z wykształceniem nawyków żywieniowych, które prawidłowo rozwijają się u dzieci bez zaburzeń.

Zaloguj sie

DHA czy Omega-3

Susan E. Carlson, PhD – fragment wywiadu przeprowadzony podczas 2 międzynarodowej konferencji "Profilaktyka zdrowotna medycyną przyszłości" „DHA to składnik pokarmowy, którego szczególne właściwości polegają na tym że może być syntezowany z prekursorów kwasów tłuszczowych, ale jest to bardzo trudne.

Zaloguj sie

DHA – pomoc w zapobieganiu przedwczesnym urodzeniom – spektakularne wyniki badań

Na 314 tys. urodzeń, każdego roku w Polsce na świat przychodzi ponad 25 tys. wcześniaków. Odsetek przedwczesnych porodów, następujących między 23. a ukończonym 37. tygodniem ciąży, wynosi u nas od 6 do 8,5 proc. – znacznie więcej niż w innych państwach Europy. Problemy, z którymi zmagają się wcześniaki to niekorzystne zmiany neurologiczne, przewlekłe choroby płuc, czy opóźnienia w rozwoju psychoruchowym. Na szczęście mogą one zostać wyeliminowane, i to dużo prościej niż mogłoby się wydawać. Dowodzą tego wyniki badań przeprowadzonych przez prof. Susan Carlson z University of Missouri, Kansas City, zgodnie z którymi suplementacja DHA z alg może zmniejszyć ryzyko przedwczesnego porodu o ponad 85 proc. 

Zaloguj sie

Leczenie in utero, czyli przed urodzeniem - szansa na zdrowe życie dziecka

W 1981 roku prof. Michael Havisson przeprowadził pierwszą operację dziecka w łonie matki. Od tego momentu płód stał się pacjentem, który jest diagnozowany i może być leczony. Medycyna prenatalna na przełomie ostatnich lat bardzo się rozwinęła. Pojawiło się wiele nowych metod diagnostycznych i terapeutycznych pozwalających na coraz wcześniejsze wykrycie i leczenie wielu wad rozwojowych nienarodzonych dzieci. Dzięki temu Samuel Alexander Armas, u którego zdiagnozowano wrodzoną wadę rozszczepu kręgosłupa był operowany 21 tygodni po poczęciu.  Macie Hope, której życiu zagrażał guz, lekarze zoperowali  w 22. tygodniu ciąży.